facebook-icon  blogger-icon  youtube-icon  blogger-icon

   

Ελληνικό Κέντρο Κινηματογράφου  

e.k.k. images

   

IMDb  

imdb

   

nightwalk.gr / facebook  

nightwalk-2-300-2pg

   

70ο Φεστιβάλ Καννών 2017

70ο Διεθνές Φεστιβάλ Κινηματογράφου των Καννών (17 - 28 Μαΐου)

In Competition
Opening Film / Out of Competition
Arnaud DESPLECHIN LES FANTÔMES D'ISMAËL 1h50
***
Fatih AKIN AUS DEM NICHTS
(IN THE FADE) 1h40

Noah BAUMBACH
THE MEYEROWITZ STORIES 1h50

BONG Joon-Ho OKJA 2h00
Robin CAMPILLO 120 BATTEMENTS PAR MINUTE 2h15
Sofia COPPOLA THE BEGUILED 1h31
Jacques DOILLON RODIN 1h59
Michael HANEKE HAPPY END 1h50
Todd HAYNES WONDERSTRUCK 2h00
Michel HAZANAVICIUS LE REDOUTABLE 1h42
HONG Sangsoo GEU-HU
(THE DAY AFTER) 1h32
Naomi KAWASE HIKARI
(RADIANCE) 1h41
Yorgos LANTHIMOS THE KILLING OF A SACRED DEER 1h49
Sergei LOZNITSA A GENTLE CREATURE 2h22
Kornél MUNDRUCZÓ JUPITER'S MOON 1h40
François OZON L'AMANT DOUBLE 1h50

Lynne RAMSAY YOU WERE NEVER REALLY HERE 1h35
Benny SAFDIE
Josh SAFDIE
GOOD TIME 1h39
Andrey ZVYAGINTSEV NELYUBOV
(LOVELESS) 2h08

Un Certain Regard
Opening Film

Mathieu AMALRIC BARBARA 2h
***
Cecilia ATAN
Valeria PIVATO LA NOVIA DEL DESIERTO
(THE DESERT BRIDE) 1er film - 1h25
Kantemir BALAGOV TESNOTA
(CLOSENESS) 1er film - 1h58
Kaouther BEN HANIA AALA KAF IFRIT
(BEAUTY AND THE DOGS) 1h35
Laurent CANTET L'ATELIER 1h54
Sergio CASTELLITTO FORTUNATA
(LUCKY) 1h43
Michel FRANCO LAS HIJAS DE ABRIL
(APRIL'S DAUGHTER) 1h33
Valeska GRISEBACH WESTERN 1h40
Stephan KOMANDAREV POSOKI
(DIRECTIONS) 1h43
Gyorgy KRISTOF OUT 1er film - 1h23
KUROSAWA Kiyoshi SANPO SURU SHINRYAKUSHA
(BEFORE WE VANISH) 2h09
Karim MOUSSAOUI EN ATTENDANT LES HIRONDELLES

(UNTIL THE BIRDS RETURN) 1er film - 1h55
Mohammad RASOULOF LERD

(DREGS) 2h
Léonor SERRAILLE JEUNE FEMME 1er film - 1h37
Taylor SHERIDAN WIND RIVER 1er film - 1h51
Annarita ZAMBRANO APRÈS LA GUERRE

(AFTER THE WAR) 1er film - 1h33

Out of Competition
MIIKE Takashi MUGEN NON JŪNIN
(BLADE OF THE IMMORTAL) 2h20
James Cameron MITCHELL HOW TO TALK TO GIRLS AT PARTIES 1h42
Agnès VARDA
JR VISAGES, VILLAGES 1h30

Midnight Screenings
Jean-Stéphane SAUVAIRE PRAYER BEFORE DAWN 2h
BYUN Sung-Hyun BULHANDANG
(THE MERCILESS) 1h57
JUNG Byung-Gil AK-NYEO
(THE VILLAINESS) 2h23
Special Screenings
Bonni COHEN
Jon SHENK
AN INCONVENIENT SEQUEL 1h40
Raymond DEPARDON 12 JOURS
(12 DAYS) 1h30
Anahita GHAZVINIZADEH THEY 1st film - 1h20
HONG Sangsoo KEUL-LE-EO-UI KA-ME-LA
(CLAIR'S CAMERA) 1h39
Eugene JARECKI PROMISED LAND 2h
Claude LANZMANN NAPALM 1h40
Jude RATMAN DEMONS IN PARADISE 1st film - 1h32
Vanessa REDGRAVE SEA SORROW 1h14

Virtual Reality (Film / Installation / Exhibition)
Alejandro G. IÑÁRRITU CARNE Y ARENA

70th Anniversary Events
Jane CAMPION
Ariel KLEIMAN TOP OF THE LAKE: CHINA GIRL
Abbas KIAROSTAMI 24 FRAMES 2h
David LYNCH TWIN PEAKS
Kristen STEWART COME SWIM 17'

   
   

greenpeace   mesogeios   unicef   hamogelo   actionaid   wwf   giatroi kosmoy   msf

   
© 2006 - 2017 nightwalk project / Designed by Panagiotis Sp - Hosting by Pointer.gr