Τρίτη 15 Ιούνιος 2021

39 festival mikroy mikoys dramas 2016Κινηματογράφος «Ολύμπια»
Δευτέρα 19 Σεπτεμβρίου
22:00 - 00:00
&
Δημοτικό Ωδείο
Τρίτη 20 Σεπτεμβρίου
18:30 - 20:30
Τίτλος Σκηνοθέτης Διάρκεια
“Σεμέλη” Μυρσίνη Αριστείδου 13'
“Θεατής ” Θοδωρής Βουρνάς 18'
“Ummi” Νίκος Αυγουστίδης 15'
“Μάγδα” Δημήτρης Ζούρας 20'
“2 1/2” Χρήστος Νταμπακάκης 10'
“The refugees” Άννη Καλτσίδου 3'
“Vitatio” Νίκος Ραδαίος 7'
“Ο αγρότης” Στάθης Αποστόλου 16'
“Colette and the room B-12” Αλεξάνδρα Καραμιζάρη 10'


Τρίτη 20 Σεπτεμβρίου
Κινηματογράφος «Ολύμπια»
18:00 - 20:00
&
Δημοτικό Ωδείο
20:30 - 22:30
Τίτλος Σκηνοθέτης Διάρκεια
“Blue sky from pain” Στέφανος Μαγκριώτης 15'
“Φιλοκτήτης - Ο μύθος ενός ξένου” Κατερίνα Καλκετενίδη 16'


“Ο φίλος μου και γω” Αλέξανδρος Λουϊζίδης 15'
“Ευριπίδου 14” Μιχάλης Δημητρίου 16'
“Εγώ, ο Χλεμπόνιας κι ο Σκούληκας” Νίκος Θεοδοσίου 20'
“Μόνικα” Δημήτρης Αργυρίου 5'

Τρίτη 20 Σεπτεμβρίου
Κινηματογράφος «Ολύμπια»
22:00 - 00:00
&
Δημοτικό Ωδείο
22:30 - 00:30
Τίτλος Σκηνοθέτης Διάρκεια
“The fly I swatted” Εσμεράλδα Μομφερράτου 20'
“Το μάτι και το φρύδι” Κωστής Χαραμουντάνης 17'
“Veritas” Γεώργιος Ζιώγας 12'
“Η γάτα” Αναστασία Αναγνωστοπούλου 29'
“Κορίτσια της θάλασσας” Σήφης Μάινας 13'
“Ταξί” Συνοδινός Μοσχίδης 12'
“Pet” Χρήστος Μωραΐτης 11'
Τετάρτη 21 Σεπτεμβρίου
Κινηματογράφος «Ολύμπια»
18:00 - 20:00
&
Δημοτικό Ωδείο
20:30 - 22:30
Τίτλος Σκηνοθέτης Διάρκεια
“Όπου γης και πατρίς” Αλέξανδρος Θεμιστοκλής Κοσμάκης 30'
“Στα σκοτεινά στην Κρήτη” Βίκη Αρβελάκη 26'
“Diversity” Δημήτριος Μανιώρος 3'
“Dove” Κωνσταντίνος Χαλιάσας 18'
“Η άλλη” Αναστασία Ρίζου 7'
“Γενέθλια” Δημήτρης Κατσιμίρης 13'
“A job interview” Αντώνης Γλαρός 7'
Τετάρτη 21 Σεπτεμβρίου
Κινηματογράφος «Ολύμπια»
22:00 - 00:00
&
Δημοτικό Ωδείο
22:30 - 00:30
Τίτλος Σκηνοθέτης Διάρκεια
“3000” Αντώνης Τσώνης 20'
“Κιναισθησία” Alfredo Pechuan 10'
“Phantom limb” Μιχάλης Φελάνης 12'
“Odette” Ευθύμης Kosemund Σανίδης 16'
“Felicita” Γιάννης Ζαφείρης 10'
“Λούση” Σταμάτης Γιαννούλης 17'
“Lily” Πάρης Γρηγοράκης 12'
“Aurora” Δέσποινα Οικονομοπούλου 6'
“The story of Edward Healing” Μάνος Γερογιάννης 14'
Πέμπτη 22 Σεπτεμβρίου
Κινηματογράφος «Ολύμπια»
18:00 - 20:00
&
Δημοτικό Ωδείο
20:30 - 22:30
Τίτλος Σκηνοθέτης Διάρκεια
“Sternenkind” Δανιήλ Μίχαλος 22'
“Αόρατος” Κώστας Γεραμπίνης 29'
“Unattended item” Φίλιππος Βοκοτόπουλος 13'
“Smoke in the water” Σπυρίδων Παπασπύρου 24'
“Ρήξη τυμπάνου” Κινηματογραφικό Εργαστήριο Κ. Λ. Ηλιούπολης 19'
Πέμπτη 22 Σεπτεμβρίου
Κινηματογράφος «Ολύμπια»
22:00 - 00:00
&
Δημοτικό Ωδείο
22:30 - 00:30
Τίτλος Σκηνοθέτης Διάρκεια
“Αίνιγμα” Αντώνης Ντούσιας
Άρης Φατούρος 9'
“Το νανούρισμα της Μαρίας” Ντίνος Παναγόκος 19'
“Κύβος” Αλέξανδρος Σκούρας 24'
“Διάρρηξη” Βασίλης Γουδέλης 9'
“Waterproof” Ελένη Λαζαρίδη 7'
“Χρήστος και Δήμητρα” Αμέρισσα Μπάστα 13'
“XENOS” Βούλα Γερμανάκου Κοψίνη 11'
“Whale 52” Θανάσης Τρουμπούκης 22'
“Τοίχος” Μάγια Τσαμπρού
Μαρκ Σάρτζεντ
Χάρης Τσαμπάς 13'
Παρασκευή 23 Σεπτεμβρίου
Κινηματογράφος «Ολύμπια»
18:00 - 20:00
&
Δημοτικό Ωδείο
18:30 - 20:30
Τίτλος Σκηνοθέτης Διάρκεια
“Αλεπού” Ζακλίν Λέντζου 28'
“Marly” Ελένη Χρυσομάλλη 25'
“Νηπενθές” Γιάννης Συμβώνης 17'
“Αντίδοτον” Μιχάλης Χαπέσιης 12'
“Μινώταυρος” Παναγιώτης Σκορδίλης 16'
“Βύθισμα” Πολύμνια Παπαδοπούλου-Σαρδέλη 13'
Παρασκευή 23 Σεπτεμβρίου
Κινηματογράφος «Ολύμπια»
22:00 - 00:00
&
Δημοτικό Ωδείο
22:30 - 00:30
Τίτλος Σκηνοθέτης Διάρκεια
“H Αλίκη στο καφέ” Δημήτρης Νάκος 18'
“Ι.Χ.Θ.Υ.Σ.” Χρύσανθος Μαργώνης 19'
“Νεμέρτσικα” Αυρήλιος Καρακώστας 13'
“Butterfly Co.” Ιφιγένεια Δημητρίου 11'
“Twist” Μιχάλης Παπαντωνόπουλος 15'
“Helga är i Lund ” Θέλγια Πετράκη 20'

nick cave 0

facebook icon  blogger icon youtube icon
Ιούνιος 2021
ΔΤΤΠΠΣΚ
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Μας αρέσουν

xrysostomio

ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΙΟ Rock Bar

melismata

Μελίσματα / Μεζεδοκαφενείο

to trikyklo

Το Τρίκυκλο / Μεζεδοπωλείο

blackbird bar

BLACKBIRD bar